Twoja codzienna dawka kokainy…

Spożywasz TO codziennie w różnej postaci. Ty, Twój sąsiad oraz dzieci. Stanowi TO większą część Twojej diety. Używany jest przez ludzkość od 10 tyś. lat  pod każdą szerokością geograficzną. Obecnie w wyniku  badań genetycznych nie jest już tym czym był 50 lat wcześniej.

1% ludzi nie toleruje TEGO nawet w najmniejszej ilości.

O ile po używki sięgasz  świadomie by wywołać pożądany efekt, to po ten związek sięgasz gdy jesteś głodny. Związek ten podobnie jak kokaina przechodzi do mózgu i wywołuje krótkotrwałą euforię. Okres błogostanu trwa jednak krótko i potrzebna jest następna dawka by się uspokoić i poczuć lepiej. Dlatego 30% osób rezygnujących z tego doświadcza objawów głodu narkotykowego. Może być też przyczyną wszechogarniającego zmęczenia pomimo długiego snu i hektolitrów spożytej kawy.

Jakie są inne objawy? Pozwól, że wymienię tylko te najważniejsze

  • ADHD, halucynacje
  • cukrzyca
  • nadwaga ( w wyniku odkładania tłuszczu trzewnego)
  • niedowaga ( jako skutek zespołu złego wchłaniania)
  • Stany zapalne, osteoporoza, artretyzm
  • kłopoty z potencją
  • dolegliwości skórne (egzema, liszaj, wypryski)
  • złe wyniki cholesterolu

 

Czy już zgadłeś co TO jest?

TO JEST PSZENICA.

Tak, nasze popularne i tak cenione zboże w przeciągu ostatnich 50 lat stało się produktem eksperymentów genetycznych. Współczesna pszenica ma się tak do oryginału jak szympans do człowieka. Mimo ponad 90% podobieństwa w kodzie genetycznym to jednak nie jest to samo.

Co więcej, na nasze stoły trafiła żywność, która w żaden sposób nie była przebadana pod kątem bezpieczeństwa dla ludzi. Jaki to ma skutek? Czterokrotny wzrost zachorowań na celiakię i nietolerancję glutenu w przeciągu 50 lat. A to wszystko zgodnie z radami dietetyków – jedz więcej produktów pełnoziarnistych i ogranicz spożycie tłuszczów, podczas gdy powinieneś robić na odwrót.

Jeżeli chcesz polepszyć swoje zdrowie ( skutecznie schudnąć lub w końcu przybrać na masie),  pozbyć się chronicznych dolegliwości, zrób to co ja – całkowicie wyeliminuj z diety gluten. Jest to główna przyczyna wielu schorzeń, ponieważ nietolerancja glutenu daje ok. 300 różnych objawów!!!

Chcesz się dowiedzieć więcej? Napisz lub umów się na konsultację skype.